2016 yilning 18-mart kuni “Barkamol avlod” bolalar markazida “Barkamol avlod” bolalar ijodiyioti festivali  bo’lib o’tdi. “Barkamol avlod”  bolalar ijodiyioti festivaliga   markazimizdagi to’garak a’zolari va maktablardan kelgan o’quvchilar faol ishtirok etdilar.Bu festivalning asosiy maqsadi  o’quvchi-yoshlarni xalqimizning milliy-madaniy merosi hisoblangan o’zbek milliy xunarmandchiligiga bo’lgan mehr-muhabbatini oshirish, milliy merosimizni keng targ’ib qilish, kelajak avlodlarga etkazish hamda uning rivojiga xissa qo’shish orqali yoshlarimizda mehnatsevarlik va vatanparvarlik tuyg’ularini yanada shakllantirish, o’quvchi yoshlari o’rtasida qobilyatli, har tomonlama barkamol yoshlarni aniqlash va ularni qo’llab- quvvatlash, ko’rik-tanlovlarda ishtirok etishga imkoniyat yaratish, milliy qadryat va urf odatlarimizni o’quvchilar ongiga singdirishdan iboratdir. “Barkamol avlod” bolalar ijodiyioti festivali uchun mahsus hakamlar hay’ati o’quvchilarni festivalga yaxshi tayyorgarlik bilan qatnashganliklarini aytib o’tdi. “Barkamol avlod” bolalar ijodiyioti festivaliga 32 ta maktab o’quvchilari ishtirok etdilar. “Barkamol avlod” bolalar ijodiyioti festivali   nizom asosida o’tkazildi.Festival 100 balli sistemada baholandi.

      1 “Tasviriy san’at” yo’nalishi bo’yicha

         1-o’rin Abdurahimov J    49-maktab

         2-o’rin Madaminov D      62-maktab

         3-o’rin  Olimova K          6-maktab

 

2 “Liboslar dizayni”  yo’nalishi bo’yicha

1-o’rin  Avazova D         32-maktab

2-o’rin Salimjonova O    7-maktab

3-o’rin Ma’murova M     33-maktab

               3 “Munchoqli” bezak yo’nalishi bo’yicha

           1-o’rin  Obidjonov A S   49-maktab

           2-o’rin  Yigitaliyeva U    2-maktab

           3-o’rin  To’htasinova Sh  26-maktab

              4 “Badiiy to’qish”  yo’nalishi bo’yicha

 1-orin  Shamsiddinova    10-maktab

 2-o’rin Abdusattorova    65-maktab

 3-o’rin  Sodiqova M       7-maktab

 5 “Do’ppido’zlik” yo’nalishi bo’yicha

   1-o’rin   Lslomova  S       59-maktab

 2-o’rin   Abdullayeva D    6-maktab

                                                3-o’rin  Nosirova Z          38-maktab                                

               6 “Gilamdo’zlik” yo’nalishi bo’yicha

 

    1-o’rin Rahmonova M   53-maktab

                                2-o’rin Abdulhayeva M   49-maktab              

                         7 Kulolchilik va mayda plastika yo’nalishi bo’yicha

                   1-o’rin Yo’ldasheva O      3-maktab        

              2-o’rin Abdusalomov Sh  26-maktab

                        8Yumshoq o’yinchoq va qo’g’irchoqlar yo’nalishi bo’yicha

               1-o’rin G’afurova O 10-maktab

               2-o’rin Sharobiddinova M 49-maktab

               3-o’in Nazirjonova D 2-maktab

                   9 Yog’och o’ymakorlik yo’nalishi bo’yicha

              1-o’rin Erkinjonov R 26-maktab

              2-o’rin Rustamov X   39-maktab

              3-o’rin  Rasulov D     38-maktab

 

G’olib o’quvchilarga markazimiz direktori Xurshidaxon Mahkamova tomonidan maqtov yorliqlari va esdalik sovg’alari bilan taqdirlandilar. “Barkamol avlod” bolalar ijodiyioti festivalida g’olib bo’lgan o’quvchlar Viloyat bosqichida ishtirok etishlariga tavsiya etildilar.